Kapela Bétel

Worshipová kapela Spoločenstva Bétel

Zobraziť navigáciu

Členovia

Terézia Vladovičová Spev, husle

Volám sa Terézia, som speváčka v kapele Bétel a vediem chvály slovom. Túžbu po tejto službe mi Pán dal do srdca týmito slovami: „Vezmi citaru, obchádzaj mesto, pekne hraj, veľa spievaj, aby si spomenuli na teba.” Pán mi povedal tieto slová zo Svätého Písma, keď som sa ho spýtala čo mám robiť, čomu sa mám venovať. Povedal mi, že mám spievať, spievať pre Neho, spievať o Ňom do celého mesta, sveta.

Túto túžbu mi dal na srdce, no dlho som nemala možnosť v kapele spievať. Veľakrát som si vypočula, že na to nie som dosť dobrá. Že neviem spievať… A Boh mi stále hovoril, že mu mám spievať. Nerozumela som tomu a cítila sa zmätene, tak ako keď stojíte v živote na nejakej križovatke v svojich rozhodnutiach a rozmýšľate, čo urobiť ďalej. Avšak presne tak ako aj vo všetkých iných dôležitých situáciách, nie ja som našla tu správnu cestu ale Pán sám mi ju dal. Len som zverila túto túžbu jemu, a on mi pošepkal, že mám osloviť konkrétnych ľudí od nás zo spoločenstva.

Zistila som, že nám viacerím pre túto službu horí srdce, že môžeme na tom pracovať spolu. A tak dnes môžem spievať v kapele Bétel a vážim si, že Pán všetky okolnosti zariadil tak, že vo chvále nám všetkým v kapele horí srdce za touto túžbou, za touto službou, spoločne ho chváliť za to, že On je dobrý!

Dominika Gálik Spev

Ahojte. Moje meno je Dominika a som speváčkou v kapele Bétel. Do spoločenstva Bétel chodím svojím spôsobom už od malička. Od začiatku som hľadala službu, do ktorej ma Pán povoláva, a tak som skúsila rôzne z nich. Myslím si, že každý z nás by si mal vyskúšať viaceré služby, aby nielen zistil, ktorá zo služieb je tá správna pre teba, ale aj preto, aby si si vedel vážiť a oceniť službu ostatných. Ja som tú svoju našla tu.

Chválenie Pána spevom ma napĺňa a o to viac, keď to môže pomôcť iným vo vzťahu s Bohom počas chvál. Ďakujem Bohu a spoločenstvu za túto možnosť každý deň. Pevne verím, že aj ty nájdeš minimálne takú istotu v službe, ako mám ja.

Lenka Martinkovičová Klavír, spev

Volám sa Lenka, som členkou spoločenstva Bétel a zároveň som klaviristka v kapele Bétel. V spoločenstve Bétel som od roku 2012 a o rok neskôr som sa stala členkou kapely. V kapele chýbal klavirista, tak sa ma Ľubo spýtal, či by som s nimi chcela takto slúžiť. Neváhala som. Bolo to niečo neopísateľné, pretože vždy bolo mojim snom hrať v kapele a Otec mi ten sen splnil. Povolal si ma do tejto služby.

Je pravda, že na začiatku som mala problém sústrediť sa na modlitbu, pretože som mala strach, že sa pomýlim, a že zahrám niečo zle. No teraz viem, že to nie je o tom ako dobre zahrám. Je to o Ňom. Keď hrám, už nemám strach, ale radosť! Som šťastná, že môžem chváliť a uctievať Otca hraním a spievaním, a že môžem takto rozvíjať svoj talent, ktorý som od Otca dostala.

Janka Raciková Akustická gitara

Ahojte. Moje meno je Janka a mám 22 rokov. V kapele Bétel hrám na akustickú gitaru.

Boha poznám od malička, ale až pri sviatosti birmovania som si uvedomila, ako veľmi ovplyvňuje môj život. Spoločenstvo a viera ma povzbudzujú v chválení Boha a aj keď to nie je vždy prechádzka ružovou záhradou, On je ten, ktorý živí môj oheň a je mojou oporou.

Modlitba a chvály sú to najmenej, čím môžem Pánu Bohu oplatiť to, čo pre mňa robí.

Ondrej Gálik Bicie, basgitata

Ahojte, volám sa Ondrej. V kapele pôsobím už viac ako 14 rokov. Venujem sa hre na bicie nástroje, no nie vždy tomu tak bolo. Prvých sedem rokov som hral na basgitaru. Bola to skvelá služba vďaka ktorej som dnes tam kde som. Verím tomu, že aj vďaka tejto službe som sa dostal bližšie K Bohu. Postupom času sa u nás však už formoval druhý veľmi talentovaný basgitarista – Andrej.

Pred pár rokmi nám náhle vypadol bubeník a bolo treba náhradu. Keďže sme boli v kapele dvaja basgitaristi rozhodol som sa, že to skúsim. Po rokoch hrania môžem potvrdiť, že keď robíte niečo pre Boha, mnohonásobne vám to požehná.

Andrej Drgoň Basgitara

Ahoj. Volám sa Andrej. Vždy ma fascinovala hudba, kapely, koncerty. No nikdy som sa k tomu nemohol dostať bližšie. Keď som sa začal pripravovať na birmovku, zaujalo ma, ako hrá môj dobrý priateľ na basgitare. Oslovil som ho, či by ma niečo naučil a on mi ochotne ukázal pár rifov.

Veľmi ma to zaujalo a keď som zistil, že aj prostredníctvom tohto nástroja sa dá chváliť náš Pán, bol som ešte viac ohúrený. Pár krát som si požičal jeho gitaru domov a pomaly som sa na nej učil hrať. Po čase ma oslovili chalani z kapely Bétel. Chceli, aby som s nimi išiel hrať do jedného kostolíka. Neodmietol som a s veľkou radosťou som išiel. No časom som gitaru dal bokom a pozabudol som na ňu. Opäť mi však zvonil telefón a kapela Bétel ma zavolala na svoju skúšku. Bol to pre mňa nádherný čas, ktorý bol sprevádzaný dobrou atmosférou a dobrou hudbou. Učil som sa popri hraní chváliť Pána a chcel som sa dostať do kapely. A časom sa to aj podarilo.

Dnes slúžim v kapele Bétel a mojím cieľom je ohlasovať evenjelium rodinám, ktoré potrebujú počuť o Bohu. Mojím snom je, aby sa aj prostredníctvom hudby čo najviac ľudí presvedčilo o tom, že aj dnes sa konajú zázraky a uzdravenia.

Marek Petrus Elektrická gitara, spev

Ahojte, volám sa Marek, mám 25 rokov. Pochádzam z Leopoldova a som jedným z novších členov kapely Bétel. V tejto kapele zastávam funkciu gitaristu a tiež vokalistu. Som veľmi šťastný, že mám možnosť modliť sa hudbou. Mojím mottom sú slová svätého Augustína: „Kto spieva, dvakrát sa modlí.”

Som veľmi rád keď vidím, že Boh sa dotýka ľudí v každej vekovej kategórií práve aj cez hudbu. Hudbu, ktorú môžem robiť v tejto kapele.


Bývalí členovia