Kapela Bétel

Worshipová kapela Spoločenstva Bétel

Zobraziť navigáciu

Členovia

Jozef Púček Spev, akustická gitara

Ahoj, volám sa Jozef, pochádzam z Hlohovca a som členom spoločenstva a kapely Bétel. Kapela už prešla mnohými zmenami a ani ja v nej nie som od jej zrodu. K službe v kapele som sa dostal ešte skôr, ako som sa stal členom spoločenstva.

Keď som hľadal, čo Boh odo mňa chce a pýtal som sa ho, kde ma chce mať, dával mi na srdce jeho plán so mnou. Bolo to úžasné, nebeský Otec mi tvoril budúcnosť tu na zemi. Vtedy ma viedol k tomu, aby som slúžil v tejto kapele a s ľuďmi v nej.

V tom čase sme začali pracovať na podujatí s názvom HC.Chvály, na ktoré som išiel už slúžiť aj ja. Dlhú dobu som v kapele hrával na perkusiách a popri tom som spieval. Neskôr, keď sa menila zostava skupiny, som dostal možnosť hrať na gitare. Bol som veľmi rád, že Boh Otec svoj plán na mne nie len realizuje, ale aj rozvíja. Bolo to pre mňa obdobie duchovného rastu, čo sa prejavovalo aj v horlivosti pre službu, do ktorej ma Otec poslal.

Aj keď chvály s gitarou som viedol už v minulosti, bola to pre mňa zmena, bol to nový začiatok. Jednoducho môžem svedčiť o tom, že Boh sa postará, pretože keď ti dá talent, dá ti aj príležitosť využiť ho na službu. Chvála sa stala mojim životným štýlom, v ktorom Boh Otec určuje, čo sa dnes nosí. On mi vždy zjavuje nové prisľúbenia a nové výzvy, s ktorými prichádza aj jeho požehnanie.

Buď odhodlaný, už viac nebuď otrokom strachu, dôveruj a nechaj Otca dotknúť sa tvojho srdca aby mohol začať ovplyvňovať tvoj život, meniť tvoje zmýšľanie a do tvojho života prinášať požehnanie.

Ľubo Petrek Elektrická gitara, spev, klávesy

Ahoj. Moje meno je Ľubo. Svoje obrátenie som prežil v roku 2006, keď sa ma Boh dotkol na chválach a už vtedy som vedel, že chcem každé ráno volať po prebudení a uzdravení. V roku 2007 sa ma Boh spýtal, či by som mohol začať viesť chvály v spoločenstve. Bola to pre mňa obrovská výzva, pretože som nevedel hrať na žiadnom nástroji a ani spievať. Otec menil každý deň moje srdce a pravidelne mi dával potvrdenia o jeho povolaní. Strávil som niekoľko hodín denne učením sa na gitare, spoznával som aké to je ho každý deň viac milovať a chváliť ho na akomkoľvek mieste.

Boh nám poslal do spoločenstva viacerých skvelých hudobníkov a všetci sme cítili povolanie do služby viesť chvály a uctievať ho. Počas týchto rokov nás učil, aké to je žiť v chvále. Veľa ľudí sa v kapele vystriedalo, no vždy sme chceli ostať ako rodina, ktorá bude niesť požehnanie a prísľub, ktorý nám Boh dal. Nechceli sme zahodiť talenty, ktoré nám boli zverené. V roku 2011 sme začali organizovať evanjelizácie pre mladých v Hlohovci a začali snívať jeden obrovský sen o prebudení.

Kapela Bétel je pre mňa miesto skutočnej rodiny a jednoty. Počas chvál vidím, ako Boh svojou láskou otvára nebo a prichádza jeho milosť.

Veronika Poláčiková Spev

Volám sa Veronika a mám 22 rokov. V spoločenstve Bétel som už viac ako sedem rokov. Patrím do kapely Bétel, kde je mojou hlavnou úlohou spev.

Od malička bol spev jedna z mojich veľkých záľub. Celý ten čas, keď som ešte do kapely nepatrila, som túžila vyvíjať môj dar od Pána. Túžila som spievať chvály a Boh mi tento sen splnil.

Chvála pre mňa znamená odovzdanie. Je to niečo neopísateľné slovami. Presahuje ma to. Každý tón vydaný z môjho hrdla patrí Jemu. On je vždy Ten, pre ktorého spievam. Táto práca ma napĺňa a som sťastná, že môžem byť súčasťou tohto dobrodružstva.

Lenka Šimurdová Klavír, spev

Volám sa Lenka, mám 20 rokov, som členkou spoločenstva Bétel a zároveň som klaviristka v kapele Bétel. V spoločenstve Bétel som od roku 2012 a o rok neskôr som sa stala členkou kapely. V kapele chýbal klavirista, tak sa ma Ľubo spýtal, či by som s nimi chcela takto slúžiť. Neváhala som. Bolo to niečo neopísateľné, pretože vždy bolo mojim snom hrať v kapele a Otec mi ten sen splnil. Povolal si ma do tejto služby.

Je pravda, že na začiatku som mala problém sústrediť sa na modlitbu, pretože som mala strach, že sa pomýlim, a že zahrám niečo zle. No teraz viem, že to nie je o tom ako dobre zahrám. Je to o Ňom. Keď hrám, už nemám strach, ale radosť! Som šťastná, že môžem chváliť a uctievať Otca hraním a spievaním, a že môžem takto rozvíjať svoj talent, ktorý som od Otca dostala.

Ondrej Gálik Bicie, basgitata

Ahojte, volám sa Ondrej. V kapele pôsobím už viac ako 6 rokov. Venujem sa hre na bicie nástroje, no nie vždy tomu tak bolo. Prvých niekoľko rokov som hral na basgitaru. Bola to skvelá služba Vďaka ktorej som dnes tam kde som. Verím tomu, že aj vďaka tejto službe som sa dostal bližšie K Bohu. Postupom času sa u nás však už formoval druhý veľmi talentovaný basgitarista – Andrej.

Asi pred pol rokom nám náhle vypadol bubeník a bolo treba náhradu. Keďže sme boli v kapele dvaja basgitaristi rozhodol som sa, že to skúsim. Po pol roku hrania môžem potvrdiť, že keď robíte niečo pre Boha, mnohonásobne vám to požehná.

Andrej Drgoň Basgitara

Čaute. Volám sa Andrej. Vždy ma fascinovala hudba, kapely, koncerty. No nikdy som sa k tomu nemohol dostať bližšie. Keď som sa začal pripravovať na birmovku, zaujalo ma, ako hrá môj dobrý priateľ na basgitare. Oslovil som ho, či by ma niečo naučil a on mi ochotne ukázal pár rifov.

Veľmi ma to zaujalo a keď som zistil, že aj prostredníctvom tohto nástroja sa dá chváliť náš Pán, bol som ešte viac ohúrený. Pár krát som si požičal jeho gitaru domov a pomaly som sa na nej učil hrať. Po čase ma oslovili chalani z kapely Bétel. Chceli, aby som s nimi išiel hrať do jedného kostolíka. Neodmietol som a s veľkou radosťou som išiel. No časom som gitaru dal bokom a pozabudol som na ňu. Opäť mi však zvonil telefón a kapela Bétel ma zavolala na svoju skúšku. Bol to pre mňa nádherný čas, ktorý bol sprevádzaný dobrou atmosférou a dobrou hudbou. Učil som sa popri hraní chváliť Pána a chcel som sa dostať do kapely. A časom sa to aj podarilo.

Dnes slúžim v kapele Bétel a mojím cieľom je ohlasovať evenjelium rodinám, ktoré potrebujú počuť o Bohu. Mojím snom je, aby sa aj prostredníctvom hudby čo najviac ľudí presvedčilo o tom, že aj dnes sa konajú zázraky a uzdravenia.

Marek Petrus Elektrická gitara, spev

Ahojte, volám sa Marek, mám 19 rokov. Pochádzam z Leopoldova a som novým členom kapely Bétel. V tejto kapele zastávam funkciu gitaristu a tiež vokalistu. Som veľmi šťastný, že mám možnosť modliť sa hudbou. Mojím mottom sú slová svätého Augustína: „Kto spieva, dvakrát sa modlí.”

Som veľmi rád keď vidím, že Boh sa dotýka ľudí v každej vekovej kategórií práve aj cez hudbu. Hudbu, ktorú môžem robiť v tejto kapele.